Kategoria: Wydarzenia

Brawo matematycy!

22 marca br. odbył się w naszej szkole konkurs drużynowy dla klas pierwszych ,,Matematyczne Trio’.
Konkurs polegał na rozwiązaniu różnego rodzaju zagadek i łamigłówek matematycznych.
Wybrane ,,trójki’ dzielnie walczyły przez godzinę, aby uzyskać jak najlepszy wynik klasowy:)

Konkurs recytatorski poezji Wisławy Szymborskiej

Bardzo miło jest nam poinformować, że ADRIAN POKOJOWCZYK – uczeń kl.1J- zdobył wyróżnienie na konkursie poetyckim, który odbył się wczoraj w WOK-u na Piaskowej Górze. Organizatorem konkursu była Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna „Biblioteka pod Atlantami”.
Podczas wydarzenia, jury oraz wszyscy zebrani wysłuchali wspaniałych interpretacji wierszy Szymborskiej. W tym roku zmagania recytatorów były na wyjątkowo wysokim poziomie. Poza Adrianem, naszą szkołę reprezentowało jeszcze 3 uczniów: NATALIA BORODEŃKO i PIOTR PACYNIAK z KL.1J oraz GABRIELA CHMIELEWSKA z kl.3C5.
(Opieka merytoryczna: p.E.Hoppe-Rychłowska,  p.A.Kaczmarek)
 
Naszym uczniom gratulujemy występu i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach recytatorskich!

„Energetyk” w podwójnej koronie!!!

Piłkarki i piłkarze ręczni „Energetyka” zdobyli złoto na licealiadzie szkolnej. Podopieczni p.Wojciecha Wierzbickiego – dziewczyny oraz p.Jacka Baranowskiego – chłopcy, nie pozostawili złudzeń innym szkołom i zdecydowanie zwyciężyli w swoich kategoriach.

Gratulacje za walkę!!!

(więcej…)

Sztuka teatralna i jej tajemnice… Zaglądamy do TEATRU DRAMATYCZNEGO od… „kuchni”.

W czwartkowe przedpołudnie, grupa uczniów „Energetyka” pod opieką nauczycieli, wybrała się na monodram Doroty Furmaniuk, pt. „Pani Bovary”. Sztuka zaskoczyła wielu młodych widzów. Na ich twarzach pojawiał się uśmiech, zamyślenie, zaciekawienie. O swoich emocjach mogli opowiedzieć na spotkaniu z aktorką. Pojawiły się tam pytania o dzisiejszy odbiór powieści „Pani Bovary” Gustawa Flauberta. Czy można być sobą we współczesnym świecie?
Wycieczka do wałbrzyskiego teatru miała jeszcze drugi cel, a mianowicie poznanie jego „zakamarków”, czyli warsztatów, w których powstają m.in. dekoracje czy kostiumy. Elektryków szczególnie zaciekawiła część techniczna, a więc oświetlenie i nagłośnienie sceny. Na miejscu spotkaliśmy naszych uczniów, którzy właśnie w teatrze odbywają swoje praktyki zawodowe.
To nie była nasza ostatnia wizyta w SZANIAWSKIM.
Zapraszamy osoby chętne do spotkań ze sztuką teatralną. Będziemy informować Was o kolejnych, ciekawych przedstawieniach.
 
Agnieszka Kaczmarek i Ewa Hoppe-Rychłowska

16 marca br., w „Energetyku” odbył się konkurs „Kangur matematyczny”. Szkołę reprezentowało 13 osób. Byli to uczniowie z klas: 1J, 2CI5, 4I5, 4E5, którzy mieli do rozwiązania 30 zadań o różnym stopniu trudności. Czas pisania testu wynosił 75 minut, nie można było korzystać z kalkulatorów. Po konkursie każdy uczestnik otrzymał układankę przestrzenną w postaci ostrosłupa ściętego. Wyniki konkursu będą podane po 12.05.2023r,, ale już teraz gratulujemy sprytu i odwagi naszym szkolnym matematykom:)

Koordynatorki konkursu: p. Agnieszka Zawadzka i p. Ilona Tempes

Zespół Szkół Politechnicznych "Energetyk" © 2015 Frontier Theme
Skip to content