Kategoria: Slider

Wiadomość do umieszczenia na sliderze

W „Energetyku” ruszyły warsztaty dla wolontariuszy

Dnia 16 listopada o godz. 13.20 rozpoczął się pierwszy blok warsztatów dla wolontariuszy, które potrwają do 14 grudnia 2017r. Warsztaty skierowane są do uczniów naszej szkoły, członków Szkolnego Wolontariatu, którzy wyrazili chęć udziału w nich. Zajęcia odbywają się w czwartki, w godz. 13.20 do ok. 15.15 w ramach projektu „Obywatelski Wałbrzych – odkrywamy jego potencjał” współfinansowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w zakresie Programu Funduszy Inicjatyw Obywatelskich.  Warsztaty prowadzi przedstawiciel Regionalnego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych RCWIP, współorganizator projektu Żywa Biblioteka, w którą już po raz drugi włączyli się jako wolontariusze uczniowie naszej szkoły. Pierwsze spotkanie dotyczyło aspektów formalno-prawnych wolontariatu. Kolejne warsztaty już za tydzień.

(więcej…)

XII KONKURS WIEDZY O JĘZYKU POLSKIM

  17 października 2017 r. w ZSP ,,Energetyk” odbyła się XII edycja powiatowego Konkursu Wiedzy o Języku Polskim. Na zaproszenie organizatorów (pań Moniki Ciągło, Marty Piwowar, Agnieszki Kaczmarek) odpowiedziało jedenaście szkół powiatu wałbrzyskiego (6 gimnazjów i 5 ponadgimnazjalnych) i stanęło do rywalizacji o tytuł finalisty konkursu-osoby dbającej o czystość języka, zauważającej tendencje we współczesnej polszczyźnie i potrafiącej je nazywać,krytycznie się do nich odnosić…

   Miło nam poinformować, że reprezentanci naszej szkoły w osobach: Kornelia Gondek,Przemysław Kłosowski,Damian Zawolski zajęli III miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych .Serdecznie im gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.

(więcej…)

Praktyki zawodowe w Sewilli

Rozpoczął się kolejny projekt realizowany ze środków UE Mobilni Zawodowo. Tym razem uczniowie z czterech specjalności (technik informatyk, technik organizacji reklamy, technik elektronik oraz technik urządzeń i systemów energii odnawialnej) odbędą miesięczne praktyki zawodowe w Sewilli, znajdującej się w przepięknej Andaluzji w Hiszpanii. Młodzież spędzi ten czas nie tylko na nauce zawodu, ale również poznając miejscową kulturę i obyczaje. Dodamy jeszcze, że dziś w słońcu temperatura sięgnęła 38 stopni Celsjusza
Bieżące informacje z pobytu w Sewilli można śledzić na Facebook’u: Zespół Szkół Politechnicznych „Energetyk” w Wałbrzychu.
Zespół Szkół Politechnicznych "Energetyk" © 2015 Frontier Theme
Skip to content