Kategoria: Konkursy

Mikołajkowy Konkurs

6 grudnia odbył się Mikołajkowy Konkurs z orientacji na mapie Europy. Brali w nim udział uczniowie z klas: 3I5, 3J5, 4E5, 4I5, 4J5. To świetna zabawa i sposób na sprawdzenie samego siebie. Gratuluję wiedzy wszystkim uczniom, a zwycięzcom szczególnie.
B.Bednarz-Łobodzińska – organizator konkursu

Wyniki Konkursu chemiczno – fizycznego pt. „Woda – cudowna ciecz”

Konkurs chemiczno – fizyczny pt. „Woda – cudowna ciecz”, dla uczniów 3 klas szkół gimnazjalnych oraz uczniów 7 i 8 klas szkół podstawowych, odbył się 14 grudnia 2018 w siedzibie szkoły. Była to druga edycja konkursu, który z roku na rok cieszy się większym zainteresowaniem. W tej edycji brali udział uczniowie z 7 wałbrzyskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Uczniów 24 zmagało się z rozwiązywaniem zadań teoretycznych z fizyki i chemii o różnym stopniu trudności, część z nich miała formę zamkniętą, kilka otwartą oraz niektóre zadania były typu prawda-fałsz. Po części pisemnej konkursu wyłoniono 6 uczestników, którzy uzyskali największą liczbę punktów. Te sześć osób przystąpiło do drugiego etapu konkursu – doświadczenia fizyczne prowadzonego przez p. mgr Martę Młyńczyk. Etap drugi polegał na napisaniu sprawozdania z obserwacji doświadczenia: „Wyznaczanie ciepła właściwego wody”. Pozostali uczestnicy, w oczekiwaniu na rozstrzygnięcie drugiego etapu oglądali doświadczenia chemiczne przeprowadzone przez uczniów klasy IV techniku o profilu grafiki i poligrafii cyfrowej pod opieką p. mgr Anny Talarczyk. Pomiędzy etapami dla uczestników oraz ich opiekunów przygotowany był poczęstunek. Laureatami zostali

I miejsce Wojciech Królikowski (PSP 26 opiekun mgr Tomasz Oracz),

II miejsce Oliwia Budka (PG 13 opiekun mgr Izabela Aniulis),

III miejsce Krzysztof Fluder (PG 13 opiekun mgr Izabela Aniulis)

Uczestnicy i laureaci otrzymali dyplomy i nagrody. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy nauczycielom za przygotowanie uczniów.

SUKCESY na HACKATONIE!

Sukces!!! Dwie nasze drużyny nagrodzone! Drużyna reprezentująca 4TIa w składzie: Piotr Gałązka, Kacper Piotrowski, Krystian Piórko  i Paulina Zilberkasten zajęła IV miejsce, a ekipa z 1TIb: Amadeusz Czechowski, Wiktor Dębowski, Klaudiusz Łodziński i (gościnnie) Filip Olesiński zajęła VI miejsce. Warto też dodać, że członkiem drużyny, która zajęła I miejsce  był absolwent naszej szkoły Krzysztof Książkiewicz.

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM GRATULUJEMY CIEKAWYCH POMYSŁÓW I WYTRWAŁOŚCI W TYCH TRUDNYCH ZMAGANIACH! LICZYMY NA WASZ UDZIAŁ ZA ROK!

 

(więcej…)

„ROMANTYCZNA DUSZA” – mamy III miejsce w konkursie!

31 marca br. w Zespole Szkół nr 7 miał miejsce finał XVI Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Romantyczna dusza”. Zadaniem uczestników było przygotowanie wiersza i fragmentu prozy lub dwóch utworów poetyckich. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z kl. 1TIB: Damian Zawolski i Łukasz Czernik, który zajął III miejsce. 

(więcej…)

Zespół Szkół Politechnicznych "Energetyk" © 2015 Frontier Theme
Skip to content