Galerie

Dzień Edukacji Narodowej

14 października tradycyjnie obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej – święto wszystkich pracowników oświaty. W tym dniu nie ma zajęć lekcyjnych. O godz. 9.00 zapraszamy uczniów na spotkania z wychowawcami klas, a o godz. 11.00 rozpocznie się uroczysta akademia, na którą zapraszamy wszystkich pracowników szkoły oraz uczniów klas pierwszych i przedstawicieli (trójki klasowe) starszych klas.pobrane

„Energetyk” na Festiwalu Małych Form Teatralnych

Uczniowie z „Energetyka” wzięli udział w prezentacji dwóch spektakli, które zostały przygotowane przez aktorów i studentów w ramach 2 Festiwalu Małych Form Teatralnych.

Nad organizacją udziału naszych uczniów  Festiwalu czuwały panie:  A. Kaczmarek i  E. Hoppe-Rychłowska.

20150918_122651


festiwa2 festiwal 1linia

Pielgrzymka do Wambierzyc

19 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pielgrzymce do Wambierzyc organizowanej w ramach Diecezjalnego Dnia Młodzieży. Opiekunem grupy była p. Aleksandra Apriasz–Tomera. W tym roku hasło przewodnie spotkania brzmiało „Dotknij miłosierdzia”. Nawiązywało ono do tematyki Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w lipcu przyszłego roku w Krakowie. Wambierzyckie spotkania  mają długą tradycję związaną z kultem Świętego Stanisława Kostki-patrona dzieci i młodzieży. Samo miejsce spotkań też nie jest przypadkowe. Wambierzyce nazywane są Śląską Jerozolimą. To właśnie do stóp Maryi pielgrzymują młodzi z całej diecezji, aby wspólnie uczestniczyć we Mszy Świętej, kształtować intelekt i duchowość oraz dobrze bawić się przy dźwiękach muzyki chrześcijańskiej.

w2w

linia

 

 

 

 

Zespół Szkół Politechnicznych "Energetyk" © 2015 Frontier Theme
Skip to content