Sztuka teatralna i jej tajemnice… Zaglądamy do TEATRU DRAMATYCZNEGO od… „kuchni”.

W czwartkowe przedpołudnie, grupa uczniów „Energetyka” pod opieką nauczycieli, wybrała się na monodram Doroty Furmaniuk, pt. „Pani Bovary”. Sztuka zaskoczyła wielu młodych widzów. Na ich twarzach pojawiał się uśmiech, zamyślenie, zaciekawienie. O swoich emocjach mogli opowiedzieć na spotkaniu z aktorką. Pojawiły się tam pytania o dzisiejszy odbiór powieści „Pani Bovary” Gustawa Flauberta. Czy można być sobą we współczesnym świecie?
Wycieczka do wałbrzyskiego teatru miała jeszcze drugi cel, a mianowicie poznanie jego „zakamarków”, czyli warsztatów, w których powstają m.in. dekoracje czy kostiumy. Elektryków szczególnie zaciekawiła część techniczna, a więc oświetlenie i nagłośnienie sceny. Na miejscu spotkaliśmy naszych uczniów, którzy właśnie w teatrze odbywają swoje praktyki zawodowe.
To nie była nasza ostatnia wizyta w SZANIAWSKIM.
Zapraszamy osoby chętne do spotkań ze sztuką teatralną. Będziemy informować Was o kolejnych, ciekawych przedstawieniach.
 
Agnieszka Kaczmarek i Ewa Hoppe-Rychłowska
Zespół Szkół Politechnicznych "Energetyk" © 2015 Frontier Theme
Skip to content