XIV Konkurs Wiedzy o Języku Polskim w Zespole Szkół Politechnicznych „Energetyk”

XIV Konkurs Wiedzy o Języku Polskim w Zespole Szkół Politechnicznych „Energetyk” w Wałbrzychu

21 października 2019 roku w Zespole Szkół Politechnicznych „Energetyk” odbyła się XIV edycja Konkursu Wiedzy o Języku Polskim, którego celem jest popularyzowanie wiedzy o języku polskim oraz wzbudzanie odpowiedzialności za jakość współczesnej polszczyzny. Corocznie organizują go nauczyciele języka polskiego- Monika Ciągło, Agnieszka Kaczmarek i Marta Piwowar.

W tegorocznych zmaganiach wzięło udział 24 uczestników z 8 szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego.

Uczniowie najpierw pisali test z wiedzy o języku polskim, po którym, do części finałowej, zakwalifikowało się 18 uczniów z 6 szkół.

W czasie sprawdzania prac przez Jury, uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek oraz pokaz zdjęć o utalentowanych uczniach i absolwentach naszej szkoły m.in. : o Wojtku Kapuśniku i Hakanie Cakarze, młodych filmowcach, którzy za filmy o tematyce społecznej „Kontury życia” zostali nagrodzeni „Bezcenną Niespodzianką” od firmy Mastercard i wzięli udział w 69. Międzynarodowym Festiwalu w Berlinie, o młodzieży, która w ramach projektu TLeN – Teatralnych Lekcji Nieobowiązkowych napisała scenariusz spektaklu „Mapa gwiazd. Krzesła mieszkają na Neptunie” i zrealizowała go na scenie Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu, czy o Arku Hetmańczyku, który pasjonuje się fotografią.

W części finałowej- oratorskiej, zadaniem drużyn było przygotowanie i wygłoszenie dłuższej wypowiedzi na jeden z wylosowanych tematów o stopniu trudności na porównywalnym z maturą ustną z języka polskiego. Ten etap wyłonił zwycięzców w każdej kategorii wiekowej.

Wyniki XIV edycji Konkursu Wiedzy o Języku Polskim przedstawiają się następująco:

Szkoły podstawowe:

I miejsce- Szkoła Podstawowa nr 28 w Wałbrzychu: Julia Sudakowska, Julia Grodzka, Aleksandra Gołąb

II miejsce-Gminny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czarnym Borze: Gabriela Chmielewska, Karolina Dudek, Marcin Bijak

III miejsce- Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Wałbrzychu: Lena Dubaj, Alicja Kwiatek, Amelia Popławska

Szkoły ponadpodstawowe:

I miejsce- Zespół Szkół im. M. Skłodowskiej- Curie w Szczawnie-Zdroju: Nicole Klar,

Sylwia Bielakiewicz, Katarzyna Dziewońska

II miejsce- Gospodarze-Zespół Szkół Politechnicznych „Energetyk”: Bartosz Dzimira,

Dawid Rataj, Damian Zawolski

III miejsce- 3 LO w Wałbrzychu, Kamil Różnowicz, Oliwia Kachel, Dariusz Kujtkowski

Dziękujemy za objęcie imprezy patronatem honorowym:

Prezydentowi Miasta Wałbrzycha p.Romanowi Szełemejowi, Staroście Wałbrzyskiemu p.Krzysztofowi Kwiatkowskiemu, Kuratorowi Dolnośląskiemu p.Romanowi Kowalczykowi.

Dziękujemy sponsorom za ufundowanie cennych nagród: firmie DSSE z Żarowa,

firmie MON-TECH z Czarnego Boru, Przedsiębiorstwu Wielobranżowemu z Witkowa Śląskiego.

Laureatom i Finalistom konkursu serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok na XV konkurs jubileuszowy.

 

Zespół Szkół Politechnicznych "Energetyk" © 2015 Frontier Theme
Skip to content