VI Międzyszkolny Konkurs dla Gimnazjalistów „Primus in Deutsch”

VI Międzyszkolny Konkurs dla Gimnazjalistów

„Primus in Deutsch”

Język niemiecki – modny? Niemodny? Na pewno potrzebny…, bo język sąsiadów i ich kulturę należy znać, by się szanować, lubić i lepiej rozumieć.

Wie heißt der höchste Berg in Österreich? Wo gibt es Kantonen? Wer hat “Die Leiden des jungen Wrthers” geschrieben? Z tymi i wieloma innymi pytaniami musieli się zmierzyć uczestnicy VI Międzyszkolnego Konkursu dla Gimnazjalistów “Primus in Deutsch”, którzy

2 kwietnia 2014 roku przybyli do Zespołu Szkół Politechnicznych “Energetyk” na kolejną edycję konkursu.

Do udziału w potyczkach językowych zgłosiło się dziewięć szkół gimnazjalnych reprezentowanych przez trzyosobowe drużyny. Poziom przygotowania młodzieży był wysoki, a rywalizacja konkursowa bardzo zacięta.

W części pierwszej – pisemnej konkursu najlepszymi byli uczniowie: Pavel Zuchantke z Publicznego Gimnazjum ze Starych Bogaczowic i Eryk Kruk z Publicznego Gimnazjum z Walimia.

Do ścisłego finału przeszło pięć drużyn. W części drugiej – ustnej uczestnicy przedstawiali prezentację na temat: „Zdobycze cywilizacji w domu i w najbliższym otoczeniu”.

Laureatami konkursu, którym gratulujemy wiedzy są:

  1. Publiczne Gimnazjum w Starych Bogaczowicach w składzie:

Szymon Radzikowski, Jan Zuchantke i Pavel Zuchantke

  1. Publiczne Gimnazjum Nr 9 w Wałbrzychu w składzie:

Patrycja Batkowska, Izabela Walendzik i Daniel Koszyk

  1. Publiczne Gimnazjum Nr 13 w Wałbrzychu w składzie:

Magdalena Chrząszcz, Alicja Kalinowska i Aleksandra Perlicka

Honorowy Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Wałbrzycha, zaś sponsorami, którzy wsparli nasze przedsięwzięcie rzeczowo byli: Tauron, Księgarnia Edukacyjno-Językowa Polanglo, Wydawnictwo Językowe WSiP i Pearson Longman.

Organizatorki Joanna Fudali i Jadwiga Komarnicka zapraszają na VII Konkurs „Primus in Deutsch” w przyszłym roku szkolnym.

 

Keine Panik, Deutsch kann man lernen!

Zespół Szkół Politechnicznych "Energetyk" © 2015 Frontier Theme
Skip to content