VIII Konkurs Wiedzy o Języku Polskim

Corrida w Energetyku.

        Sukcesem zakończyły się potyczki reprezentantów naszej szkoły z zawiłościami j. polskiego w VIII edycji Konkursu Wiedzy o Języku Polskim. W dniu 14.03.2013 r. wyzwanie do walki przyjęło 12 szkół powiatu dolnośląskiego. Energetyk zajął-uwaga- III miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. To powód do dumy, tym bardziej, że rywalami w walce byli reprezentanci liceów ogólnokształcących, a i poziom przygotowań wysoki.

        Uczniowie musieli stawić czoło ortograficznym bykom, zmierzyć się z zawiłościami języka polskiego i wykazać dużą sprawnością w posługiwaniu się językiem jako narzędziem myśli.

Jednak wiedza, duch rywalizacji i zapał do walki ostatecznie zadecydowały o sukcesie naszych.

Zespół Szkół Politechnicznych "Energetyk" © 2015 Frontier Theme
Skip to content