Olimpiada matematyczna w ,,Energetyku’’!!!

17 listopada 2022r., w naszej szkole odbyła się X Edycja Ogólnopolskiej Olimpiady z Matematyki ,,Apoloniusz’’.
Zadania, które pojawiły się na olimpiadzie dotyczyły poziomu podstawowego i obejmowały następujący zakres materiału: działania na liczbach, logarytmy, równania i nierówności, funkcje liniową, kwadratową, wymierną, ciągi, elementy trygonometrii, stereometrii, planimetrii i geometrii analitycznej. Olimpiada składała się z jednego etapu. Każdy oddział otrzymał ten sam zestaw zadań, trzy typu zamkniętego i pięć otwartych. Do zdobycia było max. 13 punktów. Uczestnicy mogli używać kalkulatora prostego i przyrządów geometrycznych. Nie można było korzystać z tablic matematycznych!
Naszą szkołę reprezentowała grupa 7 osób. Byli to uczniowie z klas czwartych: 4R4, 4AD5, 4I5.
,,Matematyczne asy’’ zaciekle walczyły przez 60 minut, wykazując się wiedzą i umiejętnościami, chociaż materiał, który pojawił się na olimpiadzie, dotyczył także zagadnień jeszcze niezrealizowanych.
Wyniki matematycznych zmagań będą znane pod koniec stycznia. Czekamy z niecierpliwością i trzymamy kciuki za naszych uczniów.
 
Nauczyciele matematyki
 
Zespół Szkół Politechnicznych "Energetyk" © 2015 Frontier Theme