UWAGA MATURZYŚCI!

Absolwenci mogą już składać DEKLARACJE MATURALNE.

Proszę zapoznać się szczegółowo z instrukcją dotyczącą opłat.

Proszę odbierać pocztę, z adresów, z których wysyłają Państwo deklaracje maturalne!

INSTRUKCJA wypełniania i przesyłania deklaracji maturalnej

Wystawa prac uczennicy Małgorzaty Maciejewskiej z kl. 4 TAR

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia prac Małgosi Maciejewskiej, która może się pochwalić wyjątkowym talentem. Jej twórczość podziwiano już w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczawnie-Zdroju, w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia, a także w Bibliotece Pod Atlantami. Mamy okazję obserwować rozwój artystyczny Małgosi, która ciężko pracowała na swój sukces i poziom artystyczny, o czym sama mówi:

 „Moim zdaniem każdy może nauczyć się rysować, jeśli tylko bardzo chce i jest w stanie poświęcić na to wystarczającą ilość czasu. Bo nie da się ukryć, że ta pasja jest czasochłonna.

Inspiruje mnie moja wyobraźnia napędzana czytaniem książek. Kocham czytać i niesamowitą rzeczą jest łączenie tego z malowaniem. Podczas tej czynności, w mojej głowie powstają wyraźne obrazy, dotyczące scen czy postaci w danym tytule. Wyraźniejsze są już tylko na kartce, jeśli zdecyduję się na urzeczywistnienie ich na papierze lub na płótnie.

Inną rzeczą są sny. Działa tu podświadomość. Może właśnie ona daje mi znaki, bym dalej kontynuowała swoją pasję.

Moją ulubioną techniką malarską jest akwarela. Kocham te chwile, gdy mogę manipulować barwami i – niczym artystyczny kreator – łączyć jedne z drugimi, szukać tej idealnej, zmieniać jej odcienie za pomocą odpowiednio wyważonej ilości wody. Nadawanie życia obrazom, których kolory są przecież najważniejszym elementem, jest czymś, co sprawia, że moje życie ma sens.

Rysowanie czy malowanie daje mi to, czego nie mogę osiągnąć w żaden inny sposób: szczęście i spełnienie artystyczne.”  

Prace Małgorzaty Maciejewskiej można obejrzeć w naszej szkole na I piętrze w budynku „A” do 15 października br.

ZAPRASZAMY!

 

Zespół Szkół Politechnicznych "Energetyk" © 2015 Frontier Theme