Za nami ostateczna rozgrywka „LIGI ENERGETYKA”

W dniu 17.12.2019r. odbyła się finałowa rozgrywka „Ligi Energetyka” w grach e-sportowych. W tym sezonie rozgrywki odbywały się w grze „League Of Legends” gatunek gier MOBA (Multiplayer Online Battle Arena) – oznacza to grę strategiczną czasu rzeczywistego z ograniczoną liczbą graczy.

5-cio osobowe zespoły wyłonione poprzez rozgrywki eliminacyjne spotkały się w budynku szkoły, aby skonfrontować swoje siły w ostatecznym pojedynku!

Pomysł na rozgrywki e-sportowe to inicjatywa oddolna uczniów „Energetyka” – Damiana Szmulika, Kamila Wierstiuka, Igora Ziębickiego, Daniela Berendt, Kamila Zadury, Oskara Sasin oraz Kacpra Rębiszewskiego – uczniów klasy IV – pod opieką nauczycieli P. Joanny Małaszowskiej, P. Marka Szymaniaka oraz P. Bartłomieja Jamuły.

Jest to doskonała odskocznia od codziennych obowiązków szkolnych, integracja z rówieśnikami, umiejętność współpracy, podział zadań i opracowanie strategii.

Na finały oprócz dyrekcji szkoły dotarł do nas również Pan wiceprezes WSSE Invest Park Wałbrzych Kamil Zieliński, który zmotywował do działania naszych zawodników i pogratulował umiejętności współpracy i działania w zespole, co z pewnością przyczyni się do współdziałania w późniejszej przyszłej pracy, może na naszej strefie ekonomicznej?

 

Do finału dostali się:

Zespół nr 1 „The final countdown”:
Jan Hetmańczyk 3TIB,
Dominik Puszkiel 2TIA,
Damian Ryl 3TIB,
Kacper Rudka 2TIA,
Konrad Grzybny 1I5

 Zespół nr 2 „Siewcy fermentu”:
Miłosz Margiela 2TiB,
Karol Studziński 2TiB,
Szymon Szymański 2TiB,
Mateusz Pośpiech 2TiB,
Kacper Burda 2TE

 Zespół nr 3 „Albańczycy z 4tib”:
Damian Szmulik 4TiB,
Igor Ziębicki 4TiB,
Kamil Wierstiuk 4TiB,
Daniel Berendt 4TiB,
Kacper Jaworski 4TIA

 Zespół nr 4 „Team Omnis”:
Jakub Polski 3TIA,
Krzysztof Białas 3TIA,
Mateusz Kamiński 3TIA,
Kacper Stawowy 3TIA,
Krzysztof Kędzierski 3TIA

 Rozgrywki odbywały się w systemie pucharowym: dwa mecze półfinałowe, walka o III miejsce oraz finał.

Uczniowie podczas zmagań musieli zmierzyć się z doborem odpowiednich parametrów gry, co z pewnością wpływało na jakość działań prowadzonych „na mapie”, bowiem gra umożliwia blokowanie doboru postaci (różne umiejętności i moce), jak również umiejętne dobranie postaci do postaci przeciwników.

 

W ostatecznym rozrachunku drużynowym wyłoniono miejsca:

I miejsce: „Team Omnis” – kapitan: Jakub Polski

II miejsce: „Albańczycy z 4tib” – kapitan Damian Szmulik

III miejsce: „The final countdown” – kapitan Jan Hetmańczyk

IV miejsce: „Siewcy fermentu” – kapitan Miłosz Margiela

 

Uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez lokalne firmy/instytucje takie jak m.in. INVEST PARK Wałbrzych, Da Grasso, ul. Rycerska 1.

Dziękujemy!

Media o wydarzeniu: https://www.walbrzyszek.com/liga-energetyka-48189
https://sportowy-walbrzych.com.pl/2019/12/19/e-sport-rozstrzygnieto-pierwszy-sezon-ligi-energetyka/

Zespół Szkół Politechnicznych "Energetyk" © 2015 Frontier Theme