Fenomen popularności fantasy – wernisaż Małgosi Maciejewskiej

                                                                        Talent to rzecz cudowna, ale nie posłuży temu, komu brak wytrwałości.
                                                                                                                    Stephen King (cyt. z książki „Ręka mistrza”)

Małgorzata Maciejewska z kl. 2TAR, to osoba obdarzona ogromnym talentem plastycznym. Od wczesnych lat życia interesowała się rysowaniem, szkicowaniem i malowaniem. Rozwijała swoje umiejętności i pasję, którą żyje do dziś. Jej prace są bardzo dojrzałe. Ulubioną techniką malarską Małgosi jest akwarela. Na kartkach i karteczkach wyczarowuje postacie ze świata fantazji. Dba w rysunku o detale. Każda kreska i kropka ma swoje znaczenie. Skąd artystka czerpie pomysły? Warto przytoczyć kilka ważnych zdań Małgosi…

Inspiruje mnie moja wyobraźnia napędzana czytaniem książek. Kocham czytać i niesamowitą rzeczą jest łączenie tego z malowaniem. Podczas tej czynności, w mojej głowie powstają wyraźne obrazy, dotyczące scen czy postaci w danym tytule. Wyraźniejsze są już tylko na kartce, jeśli zdecyduję się na urzeczywistnienie ich na papierze lub na płótnie.
Inną rzeczą są sny – działa tu nasza podświadomość. Może właśnie ona daje mi znaki, bym dalej kontynuowała moją pasję?
Kocham te chwile, gdy mogę manipulować barwami, niczym artystyczny kreator łączyć jedne z drugimi, szukać tej idealnej, zmieniać jej odcienie za pomocą odpowiednio wywarzonej ilości wody. Nadawanie życia obrazom, których kolory są przecież najważniejszym elementem, jest czymś, co sprawia, że moje życie ma sens.
Rysowanie czy malowanie daje mi coś, czego nie mogę osiągnąć w żaden inny sposób: szczęście i spełnienie artystyczne.”

      Wernisaż prac Małgosi odbył się 05.12.19r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczawnie-Zdroju.
Ten wyjątkowy wieczór uświetniła Julia Kuc – uczennica kl.4TR i wspaniała wokalistka, która zaśpiewała swoje ulubione utwory. 

 Małgosi i Julii życzymy sukcesów w rozwijaniu swoich talentów!

 

Zespół Szkół Politechnicznych "Energetyk" © 2015 Frontier Theme