Dolnośląska #Komórkomania i Dzień Dawcy Szpiku w ZSP „Energetyk” po raz drugi

 

Od 25 listopada b.r., dzięki wsparciu Dolnośląskiego Kuratora Oświaty,
w ZS Politechnicznych „Energetyk” będzie miała miejsce trzecia edycja #KOMÓRKOMANII – akcji edukacyjno-informacyjnej zorganizowanej przez Fundację DKMS, która jest największym w Polsce ośrodkiem Dawców szpiku i komórek macierzystych. W naszej szkole organizujemy tę akcję po raz drugi.

Misją fundacji jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie, zmagającego się z nowotworem krwi (np. z białaczką) i potrzebującego przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych.

Akcja #KOMÓRKOMANIA połączona jest z możliwością rejestracji potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych. Inicjatywa skierowana jest do młodych ludzi, którzy ukończyli 18 lat i zaczynają swoje dorosłe życie, jak również do rodziców uczniów i nauczycieli placówki.

Dzień Dawcy Szpiku odbędzie się w ten czwartek tj. dnia 28 listopada 2019r.
w godzinach od 10.00 do 17.00 na terenie naszej szkoły (sala B22 – biblioteka szkolna w budynku B na 2 piętrze.)

Zależy nam by do akcji przystąpiły osoby świadomie podejmujące decyzję o rejestracji, a więc takie, które znają i akceptują metody pobierania komórek macierzystych oraz gotowe są zostać realnym Dawcą, jeśli wśród Pacjentów znajdzie się ich „Genetyczny Bliźniak”. Warto dodać, że kombinacji kodów genetycznych jest więcej niż ludzi na świecie i zdarza się, że dla niektórych Pacjentów nie znajdzie się nikt o identycznym kodzie genetycznym, który mógłby być dla niego zgodnym Dawcą. Dlatego tak ważne jest, by jak najwięcej ludzi rejestrowało się w bazie potencjalnych Dawców Szpiku, aby można było dać szansę na życie większej liczbie chorych na nowotwory krwi.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w akcję #KOMÓRKOMANIA w czwartek 28 listopada – Dzień Dawcy Szpiku oraz do rejestracji jako potencjalny Dawca komórek macierzystych

 

Szkolny Wolontariat oraz Fundacja DKMS

Zespół Szkół Politechnicznych "Energetyk" © 2015 Frontier Theme