INFORMACJE O REKRUTACJI na rok szkolny 2020/2021:

 • Harmonogram na najbliższe dni:
  • do 10 lipca do godziny 15.00 - rejestracja wniosków w systemie NABO (System rejestracji wniosków i odpowiedzi na ważne pytania) oraz wprowadzanie ocen do systemu. Istnieje możliwość przesłania kopii dokumentów za pomocą systemu NABO (załączniki) na obecnym etapie rekrutacji NIE MA POTRZEBY PRZYNOSZENIA WNIOSKU ANI ŚWIADECTWA DO PLACÓWKI!
  • od 10 lipca do 4 sierpnia - nadal można wprowadzać oceny ze świadectw do systemu oraz wyniki egzaminu ósmoklasisty (po ich otrzymaniu) i zamieszczać załączniki do wniosku w systemie naborowym.

UWAGA! ZACHĘCAMY aby ze względu na sytuację epidemiczną ŚWIADECTWO, ZAŚWIADCZENIE O WYNIKU EGZAMINU ORAZ 2 ZDJĘCIA LEGITYMACYJNE dostarczać do naszej szkoły dopiero po ogłoszeniu wyników egzaminu tj. po 31 lipca.

Warsztaty profilaktyczne

W ramach działań Zespołu ds. Bezpieczeństwa w Cyberprzestrzeni – Zespół Szkół Politechnicznych „Energetyk” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Wałbrzycha dr Romana Szełemeja przeprowadził w dniach 21-23 października 2019 r. warsztaty profilaktyczne skierowane do uczniów klas III wałbrzyskich szkół podstawowych pod hasłem:

„WAŁBRZYCH BEZ HEJTU. ROZUMIEM, SŁUCHAM, ARGUMENTUJĘ, A NIE ATAKUJĘ”.

Głównym celem warsztatów było:

 • Zapoznanie uczniów z definicją hejtu, mowy nienawiści, cyberbullingu, trollingu,
 • Uświadomienie uczniom przyczyn zjawiska hejtu,
 • Uświadomienie konsekwencji zjawiska hejtu,
 • Uświadomienie jak można sobie radzić z hejtem,
 • Uwrażliwienie na godność drugiego człowieka,
 • Uświadomienie, jak można walczyć z mową nienawiści – wyrobienie aktywnej postawy wśród uczniów, odejście od podejścia „mnie to nie dotyczy”.

Największą i najbardziej aktywną grupą korzystającą z możliwości najnowszych technologii i mediów cyfrowych są dzieci i młodzież, która w przestrzeni wirtualnej napotyka szereg pułapek, których niebezpieczeństw nie jest świadoma dlatego pani Ewa Dziubak z grupą młodzieży odwiedziła uczniów III klas wałbrzyskich szkół podstawowych.

Podczas szkolenia zostały omówione treści dotyczące hejtu w Internecie. Uczniowie dowiedzieli się jak reagować na niebezpieczne sytuacje online oraz w jaki sposób wdrażać profilaktykę zagrożeń internetowych. Zostało przeszkolonych około 200 osób. Najbardziej aktywni uczniowie otrzymali Certyfikaty Ambasadora Bezpiecznego Internetu. Honorowy.

Zespół Szkół Politechnicznych "Energetyk" © 2015 Frontier Theme