„Z książką na walizkach”

Młodzież naszej szkoły wzięła udział w finale 15 edycji imprezy promującej czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży na Dolnym Śląsku pod nazwą „Z książką na walizkach, czyli Dolnośląskie Spotkania Pisarzy z Młodymi Czytelnikami”. Uczniowie współpracowali z organizatorami podczas barwnego korowodu, który przechodził od Placu Teatralnego do wałbrzyskiego Rynku oraz podczas loterii i zabaw z dziećmi. Młodzież pod opieką pani A. Talarczyk, w towarzystwie p.E.Hoppe-Rychłowskiej, wykazała się dużym zaangażowaniem i własną inicjatywą, za co otrzymała słodki poczęstunek i dyplom od organizatorów. Plakat przygotowały: Małgosia i Klaudia z kl.1 TR. Dziękujemy, bo dobra reklama jest dźwignią…książki!

Dobra literatura i ciepły wieczór mogą być przyjemnym wspomnieniem z wakacji. Jeszcze wszystko przed nami, ale już zachęcamy do szukania interesującej książki. W sobotnie przedpołudnie niektórzy z nas mogli, nie tylko zapoznać się z ciekawą literaturą dziecięco-młodzieżową, ale także spotkać znakomitych autorów. Wśród nich była pani Joanna Papuzińska – pisarka znana wszystkim z dziecięcych lat dzięki książce „Nasza mama czarodziejka” (na poniższych zdjęciach – pani w słomkowym kapeluszu). Drugą uznaną pisarką była pani Agnieszka Tyszka – autorka książki „Miłość niejedną ma minę”, „Smażone tablety”. W gronie pozostałych pisarek znalazły się: Grażyna Bąkiewicz, Emilia Kiereś, Kalina Jerzykowska, Magdalena Zarębska, Zuzanna Orlińska oraz jeden pisarz – Paweł Wakuła.

 

.

Zespół Szkół Politechnicznych "Energetyk" © 2015 Frontier Theme