Spotkanie z ostatnim fotografem Powstania Warszawskiego

13 czerwca br. mieliśmy przyjemność uczestniczenia w „żywej” lekcji historii. Uczniowie z kl.2TD i 2TIb odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Szczawnie-Zdroju, by tam posłuchać opowieści Zbigniewa Grochowskiego – uczestnika i fotografa Powstania Warszawskiego. Pan Zbigniew ma obecnie 92 lata i jest emerytowanym nauczycielem matematyki. W latach II wojny światowej był nastolatkiem. Jego wspomnienia dotyczyły walki młodych ludzi z okupantem. Prowadzący przypomniał o akcjach Szarych Szeregów i „małym sabotażu”. Podczas spotkania mieliśmy okazję zobaczyć zdjęcia z powstańczej Warszawy autorstwa pana Grochowskiego oraz film fabularyzowany z jego udziałem. To wzruszające spotkanie na długo zapadnie w naszej pamięci. Zachęcamy do zapoznania się z biografią pana Zbigniewa Grochowskiego. Odsyłamy na stronę Muzeum Powstania Warszawskiego:

https://www.1944.pl/archiwum-historii-mowionej/zbigniew-grochowski,3422.html

Zespół Szkół Politechnicznych "Energetyk" © 2015 Frontier Theme