„Rok dla Niepodległej” – wystawa i pieśni patriotyczne w Energetyku

Rok szkolny 2017/2018 został ogłoszony „Rokiem dla Niepodległej”.
Jest to wyjątkowy czas, ponieważ zbliża się 100 rocznica odzyskania Niepodległości w 1918 roku. Mamy świetną okazję do tego, by powrócić pamięcią do najważniejszych wydarzeń z historii naszej Ojczyzny. Gościmy w naszej szkole wystawę Pomiędzy Rosją a Niemcami. „Wystawa pokazuje, jak to się stało, że Polska utraciła Niepodległość, w jaki sposób pokolenia Polaków ofiarnie walczyły, by ją odzyskać i jakie ponosili w związku z tym ofiary.”

W szczególny sposób zaakcentowaliśmy szkolne obchody wspomnianej rocznicy. Wspólnie z klasą 2TA, 2Tib i 3TC śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, które były częścią krótkiego programu poetycko-muzycznego. Pieśni intonował pan Stanisław Sauć, a wiersze czytali uczniowie naszej szkoły. Po występie młodzież obejrzała wystawę.

 

Zespół Szkół Politechnicznych "Energetyk" © 2015 Frontier Theme